Zelený čaj k snídani ?

14.03. 2021 | Téma

Zelený čaj je pro mnoho z nás neodmyslitelnou součástí každého dne. Dost možná si bez něj nedokážete představit příjemné ráno a je tím prvním, po čem po probuzení sáhnete. Děláte ale správně?

zeleny-caj-1615726205.jpg

Pití zeleného čaje po ránu

Jedním z důvodů, proč sáhnout po ránu po zeleném čaji je kofein v něm obsažený. Kofein nabudí mozek a zlepší vaše soustředění. Zelený čaj ho obsahuje méně, než čaj černý nebo káva, a navíc obsahuje uklidňující aminokyseliny.

Tato kombinace zajistí přísun energie bez vedlejších účinků, jako je bolest hlavy, nervozita nebo roztěkanost. Přesně z tohoto důvodu je pití zeleného čaje po ránu rozhodně skvělý způsob, jak začít den.

 

Pití zeleného čaje na prázdný žaludek

Pití zeleného čaje na lačno není doporučováno. Především, jestli máte problémy se žaludkem nebo s játry. Vysoký obsah katechinů může játra poškodit a žaludek podráždit.

Zelený čaj si tedy po ránu dát můžete, nejdřív se ale trochu najezte. Popíjejte šálek u snídaně nebo po ní.

 

604e08ad6a47b.jpg
604e08c983f61.jpg
604e0940ab6eb.jpg

Nejlepší čas pro pití zeleného čaje

Šálek si můžete dát i mezi jídly, pro lepší absorbování živin a udržení čisté dutiny ústní i chuťové palety. Stejně tak se osvědčí před cvičením nebo když se potřebujete soustředit. Kofein nastartuje metabolismus, pomůže Vám se spalováním tuků i s lepší koncentrací.

Různé druhy zeleného čaje mají různé benefity i obsah kofeinu. I podle toho můžete vybírat ten, který se hodí pro danou příležitost. Obecně se ale nedoporučuje pít čaj méně než dvě hodiny před spaním. Kofein by vás mohl držet vzhůru a ochudit vás o nerušený spánek.

Svěžest zeleného čaje nabádá k jeho pití především na jaře a v létě. Tato roční období pak dávají smysl i z důvodu, že čaj pomůže doplnit energii a očistit tělo po dlouhé zimě.

Kdy je tedy nejlepší čas pro pití zeleného čaje? V podstatě kdykoliv, kdy na něj dostanete chuť a udělá vám dobře. Vyhněte se ale pití po ránu na prázdný žaludek, před spaním a nepřehánějte to s množstvím.