Poštovné

Pro svůj obchod si můžete vytvořit různé profily poštovného a ty potom přímo přiřazovat ke zboží. Například si můžete vytvořit profil poštovného "Trička" určený jen pro trička. Pokud přidáváte zboží a je to tričko, vyberete daný profil a už nemusíte zadávat znovu cenu poštovného. Budete-li potřebovat upravit cenu poštovného pro trička,  upravíte cenu v profilu. Změna se promítne u všeho zboží, které má tento profil nastaveno.

V jednom profilu můžete definovat různé poštovné podle země, do které budete zboží zasílat. Cenu poštovného můžete zadat takto:

 

Země

Pro kterou zemi má být poštovné nastaveno.

 

Samostatné poštovné

Je cena poštovného pro jeden kus zboží.. Pokud je v objednávce více kusů/druhů zboží, použije se nejvyšší cena samostatného poštovného.

Např.V objednávce bude tričko s nastaveným samostatným poštovným 90,-Kč a mikina s nastaveným samostatným poštovným 120,-Kč, v tom případě poštovné bude 120,-Kč .

 

Kombinované poštovné

Pokud zadáte i cenu za kombinované poštovné,  cena určuje poštovné za každý další kus zboží v objednávce.

Např.

V objednávce bude tričko s nastaveným samostatným poštovným 90,-Kč a mikina s nastaveným samostatným poštovným 120,-Kč.

Ale nastavím-li pro tričko kombinované poštovné 20,-Kč a pro mikinu 50,-Kč, výsledná cena poštovného se vypočítá následujícím způsobem.


Určí se  nejvyšší samostatné poštovné , což je u mikiny 120,-Kč , další kusem zboží je tričko, které má nastavené kombinované poštovné 20,-Kč, výsledné poštovné bude tedy 140,-Kč.

Zde si můžete přečíst, jak se počítá celková cena dopravy a poštovného v objednávce.

 

Pokud budete potřebovat poradit s jakýmkoli nastavením, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůže.